11 липня їдемо в Чорний Острів та Фельштин!

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

11 липня їдемо в Чорний Острів та Фельштин!https://docs.google.com/forms/d/1XHhiHSLkHbYzS4rhUbJnmgARoUKekR9Fa2kIidBeTkM/viewform 11 липня їдемо в Чорний Острів та Фельштин!
https://docs.google.com/forms/d/1XHhiHSLkHbYzS4rhUbJnmgARoUKekR9Fa2kIidBeTkM/viewform
У програмі:
1) відвідини прекрасного костелу святого Войцеха в Фельштині та геодезичного пункту "дуги Струве"
2) відвідини Чорного Острова - батьківщина Лаури Пшездецької, тут вчителював Леонід Глібов та "програвся в карти" видатний композитор Ференц Ліст :-)
3) виїздний пікнічок на природі
Виїзд з Хмельницького (Майдан Незалежності) о 9 ранку.
З собою: зручний одяг, гарний настрій :-)
З Вами поїдуть досвідчений гід-краєзнавець та фотограф, який збереже в світлинах Ваш гарний настрій під час подорожі.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23077.html

Як у Хмельницькому відкривали книгарню «Є» і коли приїдуть Андрухович, Винничук і Жадан

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Аромат свіжих книг і повна зала гостей і гамірно аж на вулицю чути… У Хмельницькому відкрилася мережева книгарня «Є». За словами арт-директора мережі Анастасії Левкової, у Хмельницькому вона перша, але за ліком – уже 18. Одразу після Хмельницького такі ж книгарні відкрилися ще й у Харкові та Тернополі.
«Ми хочемо щоб люди читали і намагаємося нести найякісніші зразки як української так і світової літератури. Родзинкою мережі книгарень є літературні читання, історичні дискусіє та розмови на актуальні у суспільстві теми», – зазначила на відкритті у Хмельницькому Анастасія Левкова.

Анастасія Левкова, арт-директор мережі книгарень "Є"

«Ми раді, що Хмельницький нарешті доріс до такої грандіозної і хорошої події як відкриття книгарні «Є», – зазначив на відкритті видавець медіа-корпорації «Є» Сергій Іщук. – Ця неординарна подія сприятиме зростанню рівня національної свідомості, українського та світового рівня культури, літератури та поезії. Ті заходи, які проводили за понад 20 років ми, як медіа-корпорація, книгарні, музеї – це були маленькі кроки. Думаю, що дякуючи книгарні «Є» таких подій і кроків буде набагато більше і вони будуть ще кращі».

Сергій Іщук переконаний, що зважаючи на події, що відбуваються в Україні, відкриття цієї книгарні є досить актуальною і важливою подією

Сергій Іщук також зазначив, що книгарня шанується не лише продажами книг, але й тим, що люди можуть просто приходити сюди, аби поспілкуватися, обмінятися новинками, тенденціями, послухати поетів, письменників, як місцевого рівня так і світового рівня.

Тим часом біля каси у чергу вишикувалися молодь. Одні прийшли просто на відкриття книгарні, а інші – щоб почитати власні твори.

Символічно, що перші так звані літературні читання у Хмельницькому відбулися за участі молодих поетів-хмельничан: Катерини Волошиної, Дмитра Свириденка, Марії Ципко, Юлії Рахно, Олександра Костика та Олександра Войнарського.

Хмельницькі автори першими читали свої твор на імпровізованій сцені книгарні

А вже за кілька днів після відкриття хмельничани почали залишати свої побажання у спеціальній книзі, кого із авторів вони хотіли б бачити у Хмельницькому.

Консультанти книгарні й самі пишуть вірші та малюють

Таїсія Братасюк каже, вже за кілька днів буде афіша подій на липень

За словами арт-директора книгарні «Є» у хмельницькому Таїсії Братасюк, хмельничани досить активно беруть участь у формуванні списку гостей та плануванні подій у книгарні.

«Хмельничани, звичайно ж, хочуть бачити відомих авторів, таких як Юрій Андрухович, Юрій Винничук чи Сергій Жадан і вони теж приїдуть. Просто зараз літній період насичений різними фестивалями і графіки цих людей надто щільні. Але ми вже працюємо над тим, щоб привезти до книгарні, на літературні читання цих авторів».

Галина Мельник переконана, хто відкриває книгарні, той не буде відкривати в'язниці

Також, у день відкриття, книгарня презентувала полицю для бук кросингу. Перші книги для любителів почитати від медіа-корпорації «Є» передав Сергій Іщук. Окрім книг, медіа-корпорація "Є" презентувала книгарні й солодкий подарунок. 

Символічний подарунок - солодкий торт у вигляді книги

Свій вклад – «Кобзар» Тараса Шевченка – для полиці презентувала й заступник міського голови Галина Мельник.
Вона зазначила, що люди, які хоча б раз на місяць купують книги, належать до інтелектуального прошарку суспільства.

Перші книги на полиці буккросингу

Для дітей у книгарні є особливий куточок.

Цікавинки у книгарні собі знайдуть і діти, і молодь, і навіть журналісти.  

Повну версію відкриття книгарню можна подивитися на відео: 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23076.html

Біля хмельницького пляжу можна підвернути ногу і зламати підбори

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Одну частину набережної Південного Бугу зробили, а про інші забули. Пішохідна зона біля пляжу вздовж вулиці Степана Бандери в жахливому стані. Влада все спирає на орендаря, а то ніякого ремонту й не думає робити. В цей час хмельничани ходять по набережній, яка руйнується. Хто і що має робити дізнавалися журналісти «ВСІМ».

Влада хизується новою набережною Все підмарафетили на пристойному рівні. Витратили на все 6,5 мільйонів гривень. На цьому поки все зупинилося. Набережна від білого мосту в парку Чекмана до Бугу робиться лише на словах. Пройтися по ній, не минаючи деформовану плитку, важко Та проблеми не лише тут. Гарну картину псує інший берег.

Центральна частина міста, пляж, місце для прогулянок… Пішохідна зона біля Південного Бугу мала б приваблювати. Але не в Хмельницькому. Тут про неї просто забули. Орендар позичив землю й нічого не робить. Влада каже, що все в нормі. Ніхто не скаржиться, значить й проблем немає. А по факту – розруха. Плитка провалюється, лавочок та смітників практично немає, сходи лише по формі нагадують, якими вони були раніше. Це не лише виглядає некрасиво, а й небезпечно. Ризик навернутися тут немалий. Паркан, який мав би оберігати від падіння у воду, кудись зникає. Та про все по порядку.


Вода стікає,а плитка зникає.Хто і що має робити

Міський пляж ще з 2007 року в оренді. Позичила землю біля Південного Бугу власниця кафе «Малібу» Анна Ділоян. Термін оренди – 20 років. Протягом цього часу підприємець взяв на себе обов’язок стежити за територією та благоустроєм. Якщо з самим пляжем вона ще так-сяк справляється, то з частиною набережної від мосту до самого місця для купання не дуже. Лише на перший погляд ніякого ремонту пішохідна зона не бачила вже добрий десяток років. Анна Ділоян коментує це так:

 - Благоустроєм ми займаємося постійно. Особливо перед початком і під час купального сезону. Прибирання в цей час розпочинається з 6:30 ранку. Косимо траву, вивозимо сміття, приводимо все до ладу. На рахунок сходів й пішохідних доріжок, то тут ми можемо робити поточний ремонт. Але не капітальний. Ним має займатися місто і для цього потрібні спеціальні проекти і дозволи.

В хороших українських традиціях усі біди списувати на владу. Але у посадовців інша позиція. Хоча й не дуже зрозуміла.

 - Земля в оренді до 2027 року. Протягом цього часу утримувати територію має орендар. Жодних скарг на підприємця до нас не поступало, - говорить «ВСІМ» начальник управління житлово-комунального господарства Хмельницької міськради Віктор Чапайда.

Сходи такі. Вони то є, то їх немає.Висновок з почутого простий: одні не знають, що мають робити. Другі впевнені, що все в нормі. Управлінцям перевірити стан алейки не вистачає часу. Можливо, на то є інші причини. Думками людей ніхто не цікавився. Ви тут тримайтесь, а ми щось робимо.

Маємо те, що маємо

Журналісти «ВСІМ» поспілкувалися з хмельничанами про стан пішохідної зони біля пляжу. Задоволених таким її станом немає. Усі кажуть – потрібно щось з цим робити.

Ремонтуй, поки не пізно

Журналісти поспілкувалися з експертом. У архітектора ми запитали, що саме потрібно робити з пішохідної зоною, аби не було пізно.

Тарас Козюк, голова Хмельницької обласної спілки архітекторів

- Дана частина набережної потребує негайного ремонту. Думаю, що слід зробити все на такому рівні, як нещодавно реконструйована частина набережної. Зробити це буде простіше, оскільки є основний каркас підпірних стінок. Особливо варто звернути увагу на лівнєву систему, оскільки після опадів вода продовжує руйнувати плитку. Опорні стінки раніше були покриті гранітом. Тепер його там немає. На них стояли дерев’яні лавки. Зараз їх одиниці. Також потрібно оновити газон та посадити канадський клен. Це захистить річку і пішохідну зону від дорожнього пилу. Огорожу потрібно хоча б пофарбувати. Сходи теж потрібно реконструювати і встановити, бажано металеві, поручні. Слід також подумати про освітлення. Хоча воно й дороговартісне.Колись тут були лавочки......і сміттєва урна.Модернізовані часом сходи.Паркан просто зник.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23075.html

Дуже смачна шарлотка-лінивиця з абрикосами

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Це мій найулюбленіший рецепт шарлотки. Склад найпростіший, приготувати зможе навіть дитина – так просто вона готується! А на смак… Ця випічка просто тане в роті!


Інгредієнти:
10 ст. л. олії, склянка цукру, 2 склянки борошна, 6 яєць, 10 великих абрикосів, 1 ч. л. розпушувача, 1 ч. л. соди (погасити лимонним соком), ванілін, мигдальна есенція (за бажанням).

Склянка - 250 мл


Приготування:
Міксером збити яйця до утворення піни, потім додати цукор, соду та розпушувач, ванілін. Продовжувати збивати (чим ретельніше ви це зробите, тим пишнішою в результаті вийде шарлотка).

Влити олію й ще раз все збити. Потроху ввести просіяне борошно, обережно перемішати лопаткою (консистенція має бути досить рідка, але тягуча).


Помиті й просушені абрикоси звільнити від кісточки й додати просто в тісто. Перемішати.


Форму (у мене роз’ємна квадратна 24х24 см) змастити маслом і притрусити панірувальними сухарями (можна манкою, кукурудзяним або пшеничним борошном).

Вилити тісто з абрикосами й трішки постукати формою об стіл, щоб суміш розподілилася рівномірно.

Поставити в духовку, розігріту до 180°С на 35-45 хвилин (залежить від духовки). Готовність перевірити зубочисткою.

Трішки охолодити у формі, а потім зняти бортик.

Готову шарлотку прикрасити цукровою пудрою шматочками абрикоса та м’ятою.


ОКРЕМИМ РЯДКОМ: принадність цієї шарлотки в тому, що вона виходить ЗАВЖДИ. Дуже смачно їсти як в гарячому, так і в холодному вигляді. Ну і, звісно, підійдуть будь які фрукти – яблука, сливи, персики, груші тощо.


 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23074.html

Морський бриз дитячої творчості – фестиваль «Чорноморська перлина»

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Морський бриз творчості. Юних та обдарованих, натхненних та амбітних на одній сцені зібрав літній фестиваль «Чорноморська перлина». Молоді таланти з усієї України приїхали до Затоки, аби показати свою майстерність у різних категоріях. Найкращі отримали почесні кубки, проте усі дружно насолодилися морськими хвилями та поспілкувалися із зірковим журі.

Літо, море, фестиваль. Свято творчості та мистецтва, талантів та праці, юних мрій та великих звершень. «Чорноморська перлина» - Всеукраїнський дитячо-молодіжний фестиваль-конкурс мистецтв. Затока, Чорне море та сцена прийняли понад 1000 учасників, близько 40-а колективів і геть до 200-т номерів.

Проте, не танцями єдиними. Учасники змагалися також і у категоріях співу, і в акторському мистцеві, і у категорії «оригінальний жанр». Зіркове журі судило чесно та справедливо, кожен у міру своєї кваліфікації та за загальним враженням.

Хмельницька, Тернопільська, Львівська, Київська області, Кривий Ріг, Херсон, Дніпро, Черкаси, Чернігів. Географія учасників просто вражала своєю багатогранністю. Так, побачити море та показати себе приїхав і хлопчик із Слов’янська. У нього – свій рецепт зачаровування.

Зараз родина знову повернулася додому, проте такі фестивалі – немов ліки після важких буднів та поганих спогадів. Як розповіла директор конкурсу Віта Савінська, влітку такі заходи проводять і у Буковелі, Сонячній Долині, Кам’янці-Подільському. Так, буквально нещодавно повернулися з Болгарії і для них це – 11 фестиваль загалом. Дітям така участь не лише підвищує самооцінку. Це для них також і змога побачити на власні очі мальовничі куточки нашої планети.

Судити було важко, адже участь брали 5 колективів, за плечима яких уже не одне гран-прі. Проте, основна родзинка «Чорноморської перлини» й інших фестивалів – переможених немає. Так, для справедливості на рівні із першим титулом, вигадали додатковий.

«Чорноморська перлина» пройшла вдруге і вдруге гран-прі самого фестивалю здобула студія естрадного танцю «Ренесанс» із Кривого Рогу. Змагатися від них приїхало 46 дітей у 4 вікових категоріях – від 5 і до 17 років. Для них це 38-й великий кубок.

Окрім учасників, свою вправність показувало і журі. Так, мистецтво китайського танцю продемонстрував маестро Пен Лю. А на березі Чорного моря малеча взяла участь у майстер-класі від відомого хореографа Вадима Лященка.

Щира дитяча посмішка та неоціненні таланти. Фестиваль закінчився, проте обіцяв повернутися знову. Будемо чекати! 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23073.html

На Хмельниччині стартували жнива ранніх зернових

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Ранні зернові починають збирати вже на початку липня. До кінця літа на полях працюватиме  понад 1000 комбайнів і 1900 автомобілів.

Традиційно вже почали жнива на півдні України - в Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. Не відстає Хмельниччина. Першими почали збирати ячмінь, а також ріпак й пшеницю.  

З початку липня 2016 року агроформування всіх форм власності розпочали комплекс збиральних робіт. Станом на 4 липня до жнив ранніх зернових культур і ріпаку приступили у 13 районах.

"На даний час підлягають до збирання такі культури, як озимий ячмінь, озима пшениця, горох і озимий ріпак, які обмолочені на площі 6,3 тис. га. ( в т.ч. -2,0 тис. га ріпаку). Валовий збір зерна становить 20 000 тонн при середній урожайності 48 ц/га. Ріпаку намолочено близько 5 тис. тонн, середня урожайність – 25 ц/га", - повідомляють у прес-службі Хмельницької ОДА. 

Сьогодні на жнивах працює 152 зернозбиральних комбайни та близько 300 автомобілів.  

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23072.html

Стало відомо, чому на Кам’янеччині поліцейські оголошували план «Перехват»

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

4 липня приблизно о 4.30 до поліції надійшло повідомлення про викрадення автомобіля у місті Кам’янці – Подільському. «Після чого у місті та на території Кам’янець-Подільського району було оголошено план «Перехват», - повідомив Ігор Кшемінський, т.в.о. начальника Кам’янець-Подільського відділу поліції.

На пошук викраденого автомобіля задіяли групи швидкого реагування патрульної поліції, яка в області з’явилася лише днями.

«За допомогою новітньої системи «Цунамі», їм на планшети були надіслані усі необхідні орієнтування на зловмисника та викрадений автомобіль і вже через 2 години в одному із сіл Кам’янець–Подільського району було затримано викрадача та вилучено автомобіль», - написав на своїй сторінці в «Фейсбук» Ігор Кшемінський.

Підозрюваним виявився 48-річний Борщівського району Тернопільської області, який лише місяць тому покинув місця позбавлення волі та одразу ж взявся за старе. Відносно нього відкрито кримінальне провадження за незаконне заволодіння транспортним засобом.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23071.html

Роздержавлені видання Хмельниччини отримають одноразову фінансову допомогу

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Державний комітет телебачення і радіомовлення пропонує одноразову адресну фінансову підтримку друкованим ЗМІ, які розпочали реформування, згідно із законом "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації", повідомляє Depo.Хмельницький. Розмір допомоги становитиме 50 тис. грн. кожному виданню. Одноразова адресна підтримка одному реформованому друкованому ЗМІ передбачена на покриття найбільш витратних складових частин виробничого процесу, зокрема, поліграфічні послуги та закупівлю паперу. Нагадаємо, 1 червня Хмельницька обласна рада підтримала реформування друкованого засобу масової інформації "Подільські вісті" та його редакції. Цьому передував мітинг за участі працівників редакції. А вже 9 червня голова ОДА Корнійчук підписав розпорядження, згідно з яким обласна адміністрація вийшла із співзасновників "Подільських вістей".

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23070.html

Податківці пояснили, які пенсії не оподатковуватимуться з 1 липня

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

З поточного року не оподатковуються пенсії громадян, які отримують до 10 тисяч 740 гривень. 

Не оподатковуватимуться також пенсії, які отримуються учасниками бойових дій, інвалідами війни та особами, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зміни запроваджені у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій». 

- Податком на доходи фізичних осіб та військовим збором не оподатковуються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону), розмір яких не перевищує у розрахунку на місяць 10740 гривень. Якщо ж громадянин отримує пенсію більшу за встановлену норму, то сума перевищення оподатковуватиметься за ставкою 18% та 1,5% відповідно, -зазначив директор департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.

Загалом від оподаткування пенсій у минулому році до відповідних бюджетів надійшло майже 1,08 мільярдів гривень податку на доходи фізичних осіб.  

У зв’язку з нововведеннями в ДФС до кінця року очікують надходження ПДФО від оподаткування пенсій у розмірі майже 36 мільйонів гривень.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23069.html

Плануєте відпустку? Синоптики дали прогноз погоди на липень

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Липень - найтепліший місяць року. Але цього року він буде  із частими грозами та зливами. У Гідрометцентрі розповіли про температуру повітря в усіх регіонах України. 

За даними Укргідрометцентру, друге півріччя почнеться для різних регіонів країни неоднаково. Середня місячна температура повітря складатиме 17-22°, на півдні до 24

Годинник княгині показують у Хмельницькому краєзнавчому музеї

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

У липні відвідувачі мають можливість оглянути  подарунковий годинник, виготовлений фірмою «Павел Буре» за спеціальним замовленням імператорського дому для Великої княгині Ольги Олександрівни. Експонат демонструватиметься до 1 серпня. 

Ольга - рідна сестра Імператора Миколи ІІ. Корпус годинника срібний, на кришці – рельєфний вензель ініціалів княгині з царською короною. До кільця приєднаний ланцюжок з двома пам’ятними знаками-жетонами – гусар на коні (за відмінну верхову їзду) та перехрещені гвинтівки (за відмінну стрільбу). Вага годинника 235,5 грамів, механізм працює до сьогодні.

Передав цінний подарунок до музею у 1970 році особисто власник Іван Іванович Адамов, який тоді мешкав у селі Требухівці, що у передмісті Меджибожа.

Трішки історії
У 1896-1914 роках у містечку Меджибіж Подільської губернії квартирував славетний 12-й гусарський Охтирський полк, шефом якого й була Велика княгиня Ольга Олександрівна. Крім шефства, доля міцно зв’язала її з гусарами-охтирцями, адже коханий чоловік Ольги був офіцером цього полку, а в роки Першої світової війни княгиня служила сестрою милосердя при полковому шпиталі.

Коли Ольга Олександрівна відвідувала Меджибіж, гусари Охтирського полку для шановного шефа влаштовували паради та різні показові змагання. 1913 року під час одного з таких змагань головний приз від княгині – срібний кишеньковий годинник – отримав полковий лікар Іван Іванович Адамов.
 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23067.html

У Хмельницькому патрульні перекрили виїзди з міста

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Вчора вночі на службу 102 надійшло повідомлення про ДТП. На перехресті вулиць Маршала Красовського та Пілотська водій автомобіля "Ford" не зупинився на знак "Проїзд без зупинки заборонено" та здійснив лівий поворот, не надавши перевагу в русі водію автомобіля "Opel", який рухався по головній дорозі. В результаті сталася ДТП, в якій було пошкоджено заднє ліве крило "Opel". Винуватець аварії почав тікати з місця події, а водій постраждалого автомобіля кинувся за ним навздогін, повідомляють у патрульній поліції Хмельницького. Патрульні в телефонному режимі зв’язалися з заявником для встановлення додаткових обставин і почали переслідування. Залучили ще декілька вільних екіпажів, які перекрили виїзди з міста. Через деякий час автомобіль порушника зупинили на Львівському шосе біля кругу Катіон. В ході оформлення адміністративних матеріалів патрульні з’ясували, що водій перебуває стані алкогольного сп’яніння та не має страхового полісу.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23066.html

Злодії навідуються в домівки хмельничан через двері. Поліція розкриває кожну четверту крадіжку

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Злодії «обчищають» домівки хмельничан щодня. Крадіжки планують ретельно. Найчастіше пробираються до квартир через уміло підібраний ключ. Рідше – через вікна. Буває, що розгублені господарі самі провокують – забувають зачиняти двері. 

Лише за минуле літо у Хмельницькому трапилось 89 крадіжок з квартир і будинків. Правоохоронці розкрили лише 21 злочин.
Хмельничани щодня стають жертвами злодіїв. Днями на вулиці Ковпака зловмисники підібрали ключ до замку і пробрались до квартири 31-річного чоловіка. З житла поцупили більше 6 тисяч гривень, кількасот доларів та євро. 
Аналогічним способом обікрали квартиру на Інститутській. Крадії винесли всю іноземну валюту та коштовності. 
У поліції кажуть, майже 90% злочинів ретельно плануються. Діють професіонали, ретельно замітаючи сліди. 
Як говорить «ВСІМ» начальник Хмельницького відділу поліції Володимир Калашнік, розкриттям мають займатись правоохоронці, однак збереження житла повністю за власником. 
 
Працюють в парі
Серед крадіїв можуть бути так звані гастролери, ті, які працюють самостійно або групами. Обкрадають помешкання переважно парами. Один, як правило «на шухері», інший обчищає житло. Усі злочини сплановані та обдумані до деталей. Мешканці можуть і не підозрювати, що на їхню оселю вже «полюють». 
Володимир Калашнік розповідає, що злодії часто спочатку придивляються і збирають інформацію, аби вийти на власників квартир позаможніше. 
- Спочатку крадії вишукують об’єкт, аналізують, а тоді вчиняють злочин. В одному місці можуть світитись кілька разів. Звертають увагу на статусність - дорогі двері чи балкони. Проникають до житла найчастіше трьома способами. Перший – шляхом віджиму пластикового вікна. Переважно до квартир на першому поверсі.  Інший спосіб – зламавши серцевину замка. Третій метод – відчиняють замок різними відмичками, - каже поліцейський. 
 
Як вберегтися
Зазвичай крадіжку вчиняють за лічені хвилини. Перше, що може свідчити, що вашу квартиру «підчистили», це проблеми із замком. 
- Відкриття замків сторонніми предметами викликає пошкодження в структурі. Тому це може свідчити, що ваш замок намагались зламати. Окрім того, неправильне розташування предметів теж може говорити, що у вас вдома були злодії, - каже Володимир Калашнік. 
Хмельничани нерідко вдаються до хитрощів. У міському відділі пригадують жінку, яка розповіла, що ховала гроші всередині качки у морозильній камері.
До слова, ні мікрорайон, ні час доби не мають значення для злодіїв. Обкрадають однаково як квартири у спальних мікрорайонах, так і в центрі міста. Однак приватні будинки не так часто потрапляють «під приціл» крадіїв. Адже, як правило, обладнані сигналізацією чи відеоспостереженням. 
 
Подружіться з сусідами
Від квартирних крадіжок мало хто застрахований. Як переконують в поліції, майже кожен злочин  - справа рук профі, тому потрібно бути обережними. Аби вберегти своє житло від грабіжників, слід дотримуватись деяких правил. Якщо ви проживаєте у квартирі на першому чи другому поверсі, поставте на вікна грати. Ще один спосіб – встановити сигналізацію. Як показує практика, один з найдієвіших методів. Якщо такої можливості немає, варто попередити сусідів, аби вони поглядали за вашим житлом. Тому не зайвим буде підтримувати хороші і довірливі стосунки. Нехай сусідка поверхом нижче підливатиме квіти чи годуватиме кота. 
Поживою для злодіїв стає те, що можна винести з квартири швидко і непомітно – гроші і коштовності. Рідко крадуть з квартир апаратуру й техніку. Тому цінності потрібно забирати з собою. Або ж здати комусь під відповідальність.

Create your own infographics
 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23065.html

Подоляни набракон’єрили майже на 70 тисяч гривень збитку

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

В період проведення природоохоронної операції «Нерест-2016!» працівниками Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області, з метою забезпечення охорони природного відтворення водних біоресурсів під час нересту у водних об’єктах Хмельницької області проведено 17 рейдових перевірок щодо дотримання правил рибальства та недопущення браконьєрства на водоймах Деражнянського, Хмельницького, Старосинявського, Летичівського, Ізяславського, Камянець – Подільського районів. Під час проведення спільних рейдів з громадськими інспекторами з охорони довкілля Хмельницької області виявлено 26 порушень природоохоронного законодавства. На поршників складено 19 протоколів про адміністративні правопорушення, 1 матеріал направлено на розгляд до судових органів для прийняття ними відповідних рішень. Держекоінспекцією України накладено штрафів на загальну суму 2873 гривень та розраховано збитків, завданих державі внаслідок незаконного вилову риби на загальну суму 69 978,54 гривні, повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції області. У порушників вилучено 8 заборонених знарядь лову (сіток, ятерів тощо).

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23064.html

Деконаїдзе не доїхала у Дунаївці

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Групи швидкого реагування презентували, а далі вирушили в Дунаївці. Саме там «оселилася» перша поліцейська станція. Щоправда, на офіційне відкриття Хатія Деканоідзе  не доїхала - раптово повернулася до Києва. Подейкують, полісменка перервала свій візит через сутички у Печерському суді. Тож Миколі Семенишину довелося взяти всі обов’язки на себе та самостійно «керувати парадом».
 

Не звичайний будинок – а ціла поліцейська станція. І в Дунаївцях вона тепер своя , одна-єдина на всю Хмельницьку область. Відкрили новомодний відділок вже без Деканоідзе. Спершу журналісти виглядали Главу Нацполіції, позаяк питань було «заготовлено» чимало. Втім, пізніше  стало зрозуміло: Хатія повернулася до столиці у зв’язку із заблокованим судом та перекритим Хрещатиком. Там судили айдарівця Валентина Лихоліта.
 

Тож, відкрили станцію самостійно. Це нова домівка для груп швидкого реагування. Саме  тут буде постійна дислокація ГРПП. Окрім них, на  станції працюватиме старший дільничний разом із інспектором превенції. У їхньому розпорядженні службові кабінети, кімната для прийому громадян, кімната для відпочинку та невеличка камера для затриманих.

Загалом, на плечі ГРПП лягла відповідальність за 17 населених пунктів. Саме стільки сіл та містечок обслуговуватиме  перша поліцейська  станція. А це понад 12 тисяч мешканців. Як виявилося, над її місцем розташування довго думали. І от обрали Дунаївці, позаяк звідси група реагування може дістатися у найвіддаленішу точку за 15-20 хвилин.

Вдалий початок. Дунаївці перші, втім, не останні. Тепер такі ж станції планують відкрити і в інших районах: Городоцькому, Волочиському та Чемеровецькому.
 

У подарунок – машина. Словом, поліцейській станції виділили ось це авто. І було б все ідеально, якби не аптечка. Ми виявили, що у коробці немає протишокового засобу. Ось такий собі сюрприз. Микола Семенишин ситуацію  пообіцяв виправити. Тож, зовсім скоро ми вам покажемо, чи забезпеченні групи реагування необхідними ліками, а чи і далі «перебиваються» тим, що є. 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23063.html

У Гречанах спіймали браконьєра

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Рибака застали "на гарячому". У надувному човні хмельничанин мав чималий улов та 8 сіток. 

Працівниками Хмельницькрибоохорони затримали чоловіка на березі Бугу. Він займався незаконним виловом водних біоресурсів забороненими знаряддями лову – сітками. Наловив чолов'яга чимало: – 530 штук плітки, 2 сріблясті карасі,  112 окунів, 3 раки. Загальна вага улову - 29 кг.  Завданий збиток становить 47 064 гривні. 

Сітки  та гумовий човен з веслами вилучили поліцейські. А ось рибу, яку впіймав браконьєр, віддали в якості благодійної допомоги в Хмельницький геріатричний пансіонат.

Справу з ознаками кримінального злочину буде передано в Хмельницький міськрайонний суд.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23062.html

Кам’янецькі археологи виявила унікальну двоповерхову вежу

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51


Проводячи розкопки в районі оборонних укріплень мурів західного фасаду Старого міста, група кам'янецьких археологів виявила унікальну двоповерхову вежу. Про це повідомляє сайт Кам’янець-Подільської міської ради.
Об'єкт знаходився під землею200 років. Знахідку виявила група археологів із ДП «НДЦ «Охоронна археологічна служба України», проводячи на вулиці Францисканській, 10 розкопки упродовж червня. Під керівництвом начальника розкопу, кандидата історичних наук Павла Нечитайла дослідники виявили, що вежа має квадратну форму. Свого часу вона брала участь у військових діях, коли Кам’янець захоплювали турки, а сьогодні зображена на одному із найстаріших історичних планів міста Кіпріяна Томашевича 1672 року.
За словами Павла Нечитайла, пізніше тут була встановлена гарматна майстерня - людвисарня. Про це відомо з історичних джерел, однак поки що цьому немає вагомих археологічних підтверджень. Під час будівництва міського бульвару у 1830-х роках вежа повністю була засипана.
"Відкопана вежа – нова для Старого міста. Зараз її може оглянути будь-хто. Однак дуже хочеться сподіватись, що незабаром вона стане ще одним музейним об'єктом", - зізнається Павло Нечитайло.
Також під завалами дослідники знайшли два мідні казанки періоду турецької окупації Кам’янця, аналоги яких є у Будапештському музеї.
Роботу над розкопами археологи продовжуватимуть ще які мінімум два тижні.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23061.html

Довіра, що зростає: у Хмельницькому відкрилася нова соціальна аптека

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Щороку ми витрачаємо дедалі більше грошей на лікування. Це підтверджують і показники аптечних продажів в Україні, які за 2016 рік у грошовому еквіваленті зросли на 15% порівняно з тогорічними цифрами. А як всім відомо – попит завжди породжує пропозицію. Сучасна інфраструктура фармацевтичного ринку розростається буквально на очах, а нові аптеки з’являються подібно грибам після дощу. Тільки за минулий рік кількість аптечних закладів в Україні зросла на 685 одиниць та сягнула загальної позначки у 19 799 торгових точок. Тож пропозиція на ліки, яка існує зараз, представлена на будь-який колір і смак вибагливого українського споживача.

За кількістю закладів могутні аптечні мережі можуть сміливо конкурувати з банківською сферою чи фастфудом, а за напливом відвідувачів вони не поступаються навіть популярним місцям відпочинку. Їхня реклама вражає уяву, а різнобарвні вивіски запрошують безліччю назв. Є серед них і доволі привабливі для гаманця сучасного українця. Нещодавно на фармацевтичному ринку з’явився новий тренд – соціальні аптеки. Та що насправді стоїть за такою модною назвою: простий рекламний хід, головним мотивом якого є спроба глибше «зазирнути» в гаманець клієнта, чи дійсно реальне бажання представників компанії донести людям, що занижені ціни на ліки в сьогоднішніх реаліях – це зовсім не міф?

«Міська соціальна аптека» на вулиці Кам’янецькій, 52, тільки нещодавно відкрила для жителів нашого міста свої двері. Зручне розташування, приємний дизайн, привітний персонал та знижки, які діють на весь асортимент товарів. Таке явище можна спостерігати не вперше. Заклади такого типу у Хмельницькому вже існують. І, як кажуть в аптеці, на Кам’янецькій, 52, простими знижками увагу пенсіонерів та незахищених верств населення так просто не привернеш. Чимдалі частіше вони роблять свій вибір лише після власного моніторингу цін у декількох аптеках. І це доволі виправдана практика, адже в окремих випадках ціна зі знижкою може бути більшою, ніж в інших місцях без неї. Та на думку персоналу «Міської соціальної аптеки», здорова конкуренція тільки покращує якість сервісу.

«Головне наше прагнення – бути корисними для людей та робити нашу націю більш здоровою. Для цього ми маємо все необхідне: якісні медикаменти, лояльні ціни, а головне, довіру людей...» – запевняють в аптеці на Кам’янецькій, 52.

Кажуть, здоров’я не купиш, та як бути, коли коштів на потрібні медикаменти бракує? Завітайте до соціальної аптеки за адресою вул. Кам’янецька, 52, та переконайтеся, що пропозиція на медичні засоби може бути справедливою. А ще кажуть, якість визначає ціну. Та це не завжди так. Іноді незначна ціна може відповідати високій якості. Це підтверджує і довіра людей, які надають перевагу цій аптеці. «Міська соціальна аптека» – довіра, що зростає.


 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23060.html

На Хмельниччині запрацювала перша поліцейська станція

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Завдяки спільним зусиллям поліції та представників органів місцевого самоврядування у смт. Дунаївці, що на Хмельниччині, розпочала роботу перша поліцейська станція в області. В урочистому відкритті взяли участь начальник ГУНП в Хмельницькій області Микола Семенишин, керівництво Дунаєвецького району та жителі селища. Основне призначення поліцейської станції — місце для постійної дислокації груп реагування патрульної поліції. Крім того, на ній працюватимуть старший дільничний офіцер та інспектор ювенальної превенції. Будинок, у якому розташована станція, складається з двох частин – службової та житлової. Службова частина включає в себе службові кабінети, кімнату для прийому громадян, кімнату для затриманих і кімнату для відпочинку членів ГРПП. У житловому приміщенні матиме можливість мешкати дільничний офіцер у разі відсутності власного житла на дільниці обслуговування. Поліцейська станція у смт. Дунаївці обслуговуватиме 17 населених пунктів, у яких проживає понад 12 тисяч мешканців. Місце її розташування обране таким чином, щоб група реагування, яка у момент надходження виклику перебуває на базі, могла у найвіддаленішу від станції точку обслуговування дістатися упродовж 15-20 хвилин, повідомляють у прес-службі Нацполіції Хмельницької області. Найближчим часом відкриття таких поліцейських станцій заплановано у курортному містечку Сатанів Городоцького району, с. Війтівці Волочиського району та с. Жердя Чемеровецького району. А у перспективі — відкриття таких станцій у кожному районі області.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23059.html

Посадовці Хмельниччини дозволили незаконно приватизувати гектари лісу

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51


Прокуратурою Хмельницької області зареєстровано кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем та службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України), службовими особами відділу Держкомзему, державної адміністрації та лісокомунального сільгосппідприємства одного із районів.
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області.
Установлено, що ці особи, в інтересах двох громадян, склали завідомо недостовірні документи про нібито перебування земельних ділянок площею понад 4 га у складі земель сільськогосподарського призначення та земель водного фонду, затвердили проекти землеустрою та передали цим громадянам близько 3 га в оренду для риборозведення і майже 1 га у приватну власність для ведення особистого селянського господарства.
Надалі, приватизований 1 га земель було реалізовано товариству з обмеженою відповідальністю, кінцевий бенефіціарний власник якого зареєстрований у республіці Кіпр.
При цьому, посадовцям достовірно було відомо, що зазначені землі відносяться до лісового фонду, перебувають у постійному користуванні лісокомунального підприємства і в нього не вилучались.
Законодавством не передбачено право безоплатної приватизації громадянами земельних ділянок лісового фонду чи отримання їх в оренду для рибогосподарських потреб без попереднього вилучення із земель такого фонду.
Внаслідок протиправних дій посадовців із державної власності та з користування держпідприємства незаконно вибули більше 4 га лісових земель орієнтовною вартістю 140 тис. гривень.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23058.html

Вночі по вулиці Кам'янецькій не ходитимуть тролейбуси

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Рух нічних тролейбусі призупинили на одну ніч через ремонтні роботи "Хмельницькгазу". 

В зв'язку з виникненням аварійної ситуації, в ніч з 4 на 5 липня 2016 року з 23:00 год., по вулиці Кам'янецькій, на ділянці від вулиці Гагаріна до провулку Герцена, ПАТ ”Хмельницькгаз” проводитиме розриття шляхового покриття, курсування нічних тролейбусів в ніч з 4 на 5 липня 2016 року відмінено. 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23057.html

У Хмельницькому СІЗО в’язень вкоротив собі віку

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Чоловік, якого підозрювали у згвалтуванні 5-річної дитини, повісився у Хмельницькому слідчому ізоляторі, повідомляє УНН з посиланням на інформацію поліції. При огляді було виявлено предсмертну записку, в якій зазначалось, що «без свободи жити не можу, прошу мене не рятувати», – повідомляють пенетенціарники. "Чоловік родом з Красилівського району Хмельницької області. До СІЗО його помістили за рішенням суду за підозрою у скоєнні злочинів за ч. 3 ст.15 (замах на злочин) і ч.4 ст. 152 (зґвалтування, що спричинило особливо тяжкі наслідки, а також зґвалтування малолітньої чи малолітнього) ККУ 19 червня 2016 року", - додали у поліції. Відомо, що раніше цей чоловік вже відбував покарання за скоєння подібного злочину. Наразі на місці події працює слідчо-оперативна група і працівники прокуратури. Проводиться досудове розслідування.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23056.html

Кримчанину, який колов кам’янецьких жінок невідомим предметом, загрожує до семи років тюрми

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Досудовим розслідуванням, яке здійснював територіальний відділ поліції, встановлено, що обвинувачений упродовж квітня-травня підстерігав жінок на вулиці, в під’їздах, у парку здебільшого у вечірній час. Він, невстановленим у ході слідства гострим предметом, без будь-якої причини наносив їм удари в сідниці, спричиняючи легкі тілесні ушкодження. Потерпілі жінки - різного віку, наразі їхньому здоров’ю нічого не загрожує.

За повідомленням прес-служби обласної прокуратури, обвинувачений раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, ніде не проживає, не працює. За висновком судово-психіатричної експертизи є осудним, перебуває під вартою.

Йому інкримінується вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.296 КК України, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю (хуліганство), вчинене із застосуванням предмету, заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень. Санкція зазначеної статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Нагадаємо, 38-річного чоловіка, який більше двох років тому переїхав на Поділля з Криму, затримали 14 травня, у дитячій полікліниці. Під час затримання вилучити предмет, яким підозрюваний колов жінок, не вдалося. «Швидше за все, він змив його в туалет, але відомо, що це був перстень із спеціальними шипами. Потерпілі теж підтверджують, що характер проколів свідчить про те, що кололи не голкою», - кажуть у поліції. Та досудове слідство так і не встановило, що то був за предмет.
 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23055.html

Полісмени «захопили» Хмельниччину

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Полісмени «захопили»  Хмельниччину. Відтепер патрульних у формі можна буде зустріти чи не у кожному селі та районному центрі області. Презентувала 33 групи швидкого реагування  Глава Нацполіції Хатія Деканоідзе.  Полісменка  навідалася у гості із самої столиці,  втім, чекати  на себе не змусила ані містян, ані журналістів.

Хмельниччина у безпеці. Тепер у маленьких населених пунктах , особливо у тих, що надто віддалені від обласного центру, запанує порядок. Усі вони,  430 патрульних, боронитимуть життя і майно  бабусь та дідусів. Затримуватимуть злодюг та пияк, які не дають спокійно жити у селі. Словом, групи реагування для народу. Про це декілька разів зазначила Деканоідзе.
 

Також Глава Нацполіції в деталях розповіла про обов’язки патрульних. Говорила російською, тож декілька разів  в її сторону пролунали вигуки із натовпу «Говоріть українською». На це полісменка відреагувала аж ніяк.  До слова, копи працюватимуть у чотири зміни по 12 годин. У кожному екіпажі –  дві людини. Саме таким чином і буде забезпечено цілодобове простежування території. А необхідна інформація  надходитиме  патрульним із єдиного кол-центру. Звісно, й  без обладнання полісменів не залишили: в автівках планшети та навіть ґрати…
 

Після офіційного слова – потискання рук та напутнє слово. Щоправда, провести вже звичний ритуал Деканоідзе так і не змогла. Журналісти налетіли на головну полісменку країни, і «завалили» її питаннями…не зовсім зручними. Мовляв, чи правда , що патрульні за власні кошти клеїли автівки.  Проте,  словесний обстріл на себе прийняв Микола Семенишин.

За які кошти «одягали» ГРПП - не відомо. Втім, Деканоідзе  дала зрозуміти -  є підозри, будь ласка, звертайтеся із заявою. Також додала, що вже із наступного тижня у Хмельницькому розпочнеться набір слідчих та дільничних. Спершу триватиме конкурс, далі тренінги. Кому пощастить залишитися  – отримуватиме заробітну плату до 10 тисяч гривень. Можливо, завдяки цьому кількість нерозкритих справ збільшиться в рази. 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23054.html

Жителі Хмельниччини віддали за комуналку 2 мільярди гривень

Новости Хмельницкого и области 04.07.2016 в 19:51

Таку суму було сплачено за перше півріччя 2016 року.

Боргів за комуналку по області стає менше. За перші шість місяців поточного року мешканці Хмельниччини загалом сплатили 2, 044 мільярда гривень. Це з врахуванням нарахованих платежів і погашення заборгованості.

Найбільше люди заборгували за послуги ЖЕКів – 30 мільонів гривень. Ще 7 мільйонів становить борг за водопостачання та водовідведення і 4 мільйони за вивезення сміття.

«У той же час, за рахунок перевищення нарахованих бюджетних коштів (призначені субсидії) організаціям, що надають домогосподарствам послуги газопостачання, централізованого опалення та гарячого водопостачання, над вартістю фактично спожитих послуг, заборгованість населення з оплати цих видів послуг на кінець травня 2016р. відсутня», - повідомляють в Хмельницькому обласному управлінні статистики.

Середня сума нарахування за житлово-комунальні послуги по області (із розрахунку 150 кВт.год) у травні становили 444,9 гривень.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-23053.html

Назад | Вперед