Реформа МВС: на укомплектування груп швидкого реагування патрульної поліції Хмельниччини скидалася толока

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24


Начальник Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Микола Семенишин заявив, що закупівля планшетів для груп швидкого реагування патрульної поліції області відбувалася за кошти благодійників та місцевих громад.Про це він заявив у коментарі "Незалежному громадському порталу".
"Загальна ціна цього проекту - 8 млн. грн. Дійсно, планшети були закуплені за рахунок благодійної допомоги і порозуміння територіальних громад. Програмне забезпечення ("Цунамі" - НГП) і придбання форменого одягу проплатила Національна поліція. Тому завдяки тісній співпраці з громадою і підприємцями були закуплені 44 планшети для груп швидкого реагування патрульної поліції області", - заявив він.
Водночас, за даними НГП, деякі районні відділи поліції (зокрема, Хмельницький, Теофіпольський, Білогірський) за кошти місцевих правоохоронців закупили планшети та комплекти наліпок "Поліція"."Такі завдання я не ставив. Натомість задання отримали районні керівники поліції, котрі мали б звернутися до місцевих органів влади за допомогою", - запевнив Семенишин.
Глава Національної поліції України Хатія Деканоідзе наголосила, групи швидкого реагування патрульної поліції Хмельницької області мають бути доступні для всіх людей.”Мене часто запитують, чим відрізняється патрульна поліція від груп швидкого реагування? Насамперед тим, що групи реагування комунікуватимуть напряму з громадянами та населенням. Дуже важливо, аби ці дільничні інспектори та слідчі були доступні для всіх людей, у тому числі тих, які мешкають у сільській місцевості”, - зазначила вона.
"Якщо у журналістів є інформація щодо непрозорих закупівель, можете звернутися до генеральної інспекції Національної поліції", - порадила Деканоідзе.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22986.html

Урочисто і з пафосом: на майдані представили групи швидкого реагування поліції Хмельниччини

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

На головній площі офіційно представили групи реагування патрульної поліції Хмельниччини. Вони вже працюють у кожному райвідділі області. Презентували поліцію як годиться – з пафосом та офіціозом. На презентацю приїхала і голова Нацполіції України Хатія Деканоїдзе. 

На майдані сьогодні людно. Півроку тому у святковій обстановці тут представляли патрульну поліцію Хмельницького. Тепер ті ж "Пріуси", поліцейська форма і чиновники біля мікрофону...Сьогодні, 2 липня, офіційно презентували групи швидкого реагування поліції Хмельниччини.
Два десятки екіпажів вирівнялись на майдані. Керівництво провело перший урочистий інструктаж груп реагування патрульної поліції з усієї області. 
Правоохоронці працюватимуть у райвідділах поліції Хмельницької області і виїжджатимуть на виклики навіть у найбільш віддалене село. 
 
Поліцейські трохи хвилюються. На вигляд - всі статні, десь до 35 років. Для них - це свято. З журналістами не всі спілкуються охоче. Знайомтеся.
Артур Фурман (30):
- Я сам хмельничанин. Працював у Хмельницькому райвідділі поліції на посаді дільничного інспектора. Пройшов переатестацію і тепер працюю у новоствореній групі реагування сектору районної поліції. Дуже сподіваюсь, що з цими змінами поліція працюватиме краще. Люди почнуть нам довіряти, - говорить майор Фурман. 
Богдан Рудь (23):
- Працюю у Хмельницькому райвідділі поліції. До цього часу був дільничним інспектором поліції на території Хмельницького району. Мені моя робота подобається. Думаю, що відкриттям груп реагування, ситуація зміниться в кращу сторону. Буде розкриття злочинів, оперативне реагування, спілкування з громадянами, ввічливе і тактовне. Громадяни повернуться до нас обличчям після цього, - каже Богдан Рудь.
Андрій Андрощук (20):
- Я завжди мріяв працювати у поліції. Робота подобається. У родині я єдиний правоохоронець. Близькі відносять до моєї служби лояльно, адже я сам вибрав цю професію, - каже інспектор. 
До слова, форма, автомобілі профінансувала Національна поліція. Натомість планшети у службових автівках райвідділи купували самостійно. 
- Ціна питання – більше 8 мільйонів гривень. Програмне забезпечення, форма – проплатила Нацполіція. Планшети придбали за рахунок благодійної допомоги територіальних громад. Завдяки тісній взаємодії з громадою і підприємцями ми дійсно придбали 44 планшети для того, щоб швидше активізувати роботу по стабілізації оперативної обстановки, - повідомив начальник обласного управління Національної поліції Микола Семенишин.
До поліцейських звернулась голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе. Запевнила, що головною відмінність нових груп має бути комунікація з населенням. Аби поліцейські, дільничні, слідчі були доступні для кожного. Не лише у містах, а по районах і в селах. 

- Дорогі поліцейські, неважливо, що про вас будуть думати начальники. Найголовніше для вас те, що думают ьпро вас люди. Це показник роботи, - сказала Деканоїдзе. 

 Нагадаємо, Хмельницька область стала четвертою в Україні, де запрацювали групи швидкого реагування поліції. 

Вже сьогодні першу в області поліцейську станцію відкрили на станції Дунаївці. 
 
 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22985.html

Керівник Нацполіції України в Хмельницькому: пафос, російська мова та незручні запитання

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Ще задовго до появи Глави Нацполіції Україні на майдані Незалежності все було готовим - оркестр, прапори, автомобілі груш швидкого реагування поліції тощо. Та навіть квадрокоптери літали над майданом...

Хатія Деконоїдзе не запізнилася та одразу ж попрямували не до особового складу, а до керівників обласних управління правоохоронних структур, адміністрації, облради та міста Хмельницького. Та згодом урочистості розпочалися.

"Багато хто запитує, коли ми запускаємо групи швидкого реагування, чим вони вирізняються від патрульних поліцейських. Ці люди будуть патрулювати та спілкуватися з громадськістю. Новия напрямок, який в нас є, це поліція для громадськості. Важливо, щоб полійцеські були доступними для кожного громадянина не лише для тих, хто живуть у містах, а й у селах", - заявила керівник Нацполіції.

Та під час її промови двічі було чуто вигук: "Розмовляй українською!" Щоправда, пані Деконоїдзе продовжувала говорити українською та не звертати уваги на "вимогу".

Після різних промов, керівники поліції та області поклали квіти до меморіальної дошки Героям Небесної сотні та неоголошеної війни. А потім Деканоїдзе пішла до груп швидко реагування, щоб привітати поліцейських. В області створено 33 такі групи, які працюватимуть у чотири зміни по 12 годин. Завдання ГРПП - оперативно прибувати на місце виклику, затримувати підозрюваних, опитувати свідків та охороняти громадський порядок до прибуття слідчо-оперативної групи.

Та під час вітань працівників Хатії Деконоїдзе довелося відповідати й на незручні запитання журналістів. До прикладу, пані Деканоїдзе попросили прокоментувати інформацію, що в деяких районах (Хмельницькому, Теофіпольському, Білогірському) поліцейським довелося укомплектовувати свої автомобілі власним коштом: купувати планшети, наліпки на машини. Глава Нацполіції одразу ж переадресувала е запитання начальнику обласного управління Нацполіції Миколі Семенишину. "Запуск цього проекту - ціна питання більше 8 мільйонів гривень, включаючи придбання автомобілів, - каже Микола Олексанрович. - Звісно, планшети ми придбали за рахунок благодійної допомоги, завдяки порозумінню з територіальними громадами". Програмне забезпечення та формений одяг, за словами генерала третього рангу, був закуплений за кошти Нацполіції. А 44 планшети, які є в групах швидкого реагування купили за рахунок підприємців, щоб швидке поліцейські приступили до роботи. Та чи купували поліцейські планшети за власні кошти? "Такої інформації в мене немає, - заявив Микола Семенишин. - Такого завдання мною не ставилося. Керівники мали звернутися до районних органів влади щодо надання допомоги в якості планшетів".

Ну, а, щоб завершити реформу поліції, за словами Хатії Деконоїдзе, потрібно приблизно 200 мільйонів доларів США.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22984.html

З понеділка у Хмельницькій області запрацює поліцейська кадрова комісія

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24


З 4 липня у Хмельницькій області запрацює поліцейська кадрова комісія.
Про це сьогодні заявила глава Національної поліції України Хатія Деканоідзе у коментарі представникам ЗМІ у Хмельницькому.
За її словами, зокрема, у Хмельницькій області відбуватиметься набір слідчих та дільничних, а також по вакансіях, які з’явилися після цьогорічної атестації правоохоронців (понад 600 незайманих посад - НГП).”Це буде новий і абсолютно інший підхід до відбору кадрів. Сподіваюся, що знайдемо нове покоління, яке вливатиме свіжу кров до Національної поліції”, - сказала глава відомства.
Вона додала, що заробітна плата дільничних, які пройдуть конкурси, становитиме 8 тис. грн. на місяць, слідчих – 10 тис. грн.
Як писав НГП, Хмельницька обласна рада делегалувала до складу кадрової комісії поліції радника голови обласної ради на громадських засадах, екс-депутата ради Олега Демчука і голову Хмельницької обласної організації профспілки атестованих працівників ОВС України Миколу Шпичка.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22983.html

Трагічна смерть восьмикласника

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

У сім’ї Біликів було четверо дітей. Середущий Андрій навчався у 8-му класі. Батьки віддали його до школи на рік пізніше. Саме там юнак і отримав фатальний удар у живіт, через який потрапив до лікарні. Як розповіли у селі – хлопець був дуже спокійним.

Після цього Андрія терміново госпіталізували. У лікарні йому стало краще. Та ненадовго… У той злощасний момент мами не було поряд,  хлопець пішов до туалету й упав, отримавши ще й травму голови. Його забрали в реанімаційне відділення і прооперували, але вже наступного дня Андрія не стало.

Лікарі шоковані його смертю. Таку травму лікують навіть без оперативного втручання, проте доля розпорядилася інакше. 

Він мав провести ще один навчальний рік разом зі своїми однокласниками, а тепер в останню путь вони провели його. У поліції відкрили кримінальне провадження для встановлення обставин смерті, проте батьки заяву писати відмовилися, адже сина вже не повернеш.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22982.html

Хмельницький ледь не втонув в останній весняній грозі

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Не потоп і не Венеція, а грозове  лихо. Вчора, 31 травня хмельничани на власні очі  бачили, як стрімкі дощові ріки заполонили проїжджі та піші вулиці, а з ними люди та автівки практично тонули у брудній воді. Це сталося після сильної пообідньої зливи із блискавкою. Метеослужби попереджували і хтось парасолю таки підготувати встиг, але точно не комунальники. На що перетвориться Хмельницький, якщо дощі будуть сильними, а дорожні водовідводи тими ж?

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22981.html

Для дітей із "Подолянчика" стіну паркану перетворили у художнє полотно

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Старий цегляний паркан давно усім "муляв око", тож з’явилася ідея заховати його під яскравими фарбами. Для цього знайшли художників-волонтерів, які розпочали перетворення. 

Роботу розпочали ще в неділю, адже стіну потрібно було підготувати і зробити малюкам невеличкі підказки, щоб вони знали, якими кольорами розфарбовувати ескізи.

У День захисту дітей до художників-волонтерів приєдналися вихованці центру реабілітації, щоб маленькими рученятами створити свою барвисту історію.

Ми також вирішили додати свої штрихи до стіни-розмальовки.

Директор центру розповів, що цього свята тут завжди дуже чекають, бо саме ці діти, як ніхто, потребують захисту.

Із подарунками сюди приїхали й правоохоронці. Генерал допомагав дітворі намалювати "Котика-поліцейського".

У дитячий день вихованці центру отримали багато яскравих вражень та подарунків, проте найбільше захоплення викликав ось цей 50-метровий. Тепер у їхньому нелегкому житті буде трішки більше радощів.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22980.html

"Будинок листів", розмальований крейдою

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Діти – це батьківське щастя, щирі посмішки та невинні мрії. Міжнародний день захисту дітей в Україні офіційно відзначається з 1998, але насправді йому вже понад півсторіччя. Щороку багато фірм та установ долучаються до цього  свята, що відкриває літо.

Хтось влаштовує акції та пропонує знижки, а "Укрпошта" цьогоріч зібрала дітей біля свого входу задля креативного задуму. Тут їм дали різнокольорову крейду та волю до дій. Свою фантазію малеча змогла проявити прямо на ґанку перед входом до "будинку з листами".

Так, майже 30 дітлахів намагалися відобразити на асфальті своє бачення пошти майбутнього та рідної України. Тут не було сумних малюнків – лише щасливі послання та світлі думки. Одна із учасниць акції з Рівного. На конкурс потрапила зовсім випадково, адже першочергово  до Хмельницького приїхала, щоб навістити дідуся і бабусю.

Кожен учасник отримав символічні, проте такі бажані для кожної дитини подарунки - книги, розмальовки та солодощі. Проте усе ж головне послання свята – оберігати маленькі посмішки щодня, аби майбутнє, яке вони будуватимуть, було світлими та безхмарним. 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22979.html

У Старокостянтинові дітям подарували можливісь відчути себе льотчиками

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Міжнародний день захисту дітей учні зі Старокостянтинівської гімназії та льотчики, які несуть службу у Старокостянтинівській військовій частині, зустріли разом не дарма. Адже саме 1 червня, коли весь світ звертає особливу увагу на потреби дітей, відзначає і 50 років із дня заснування ця військова частина. З такої нагоди вояки підтримали ініціативу місцевого депутата з партії "Відродження" провести екскурсію військовою частиною для малечі.

Маленьким відвідувачам  показали  де живуть, тренуються, відпочивають льотчики. Школярі на власні очі побачили військові літаки, винищувачі та бомбардувальники. А найсміливіші навіть "приміряли" на себе професію та сіли за штурвал літака. 

Також бійці показали учням зброю, якою боронять країну.  А на завершення влаштували святковий обід для дітвори у військовій кухні. Без торту, але зі смачною кашею та компотом.  

Подібні екскурсії депутати з "Відродження" хочуть влаштовуваи частіше. Кажуть, живе спілкування із захисниками Батьківщини є найкращим вихованням маленьких українців. 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22978.html

Гра у "підкидного" заступника

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Гра у "підкидного"…Ні не картярського дурня, а заступника. У закутках "білого будинку" тільки й мови про кадри. А вони вирішують усе! Депутати рахують голоси – математика тут проста. Єдине, що тривожить слуг народу – хто дасть більше і чи дотримаються обранці слова. А вони, як відомо, хочуть його дають, а хочуть забирають. Цього дня кожен голос на вагу крісла… і заступницького, і навіть самого Михайла Загородного. Голова це чудово розуміє, але сподівається, політичні перемовини не дадуть тріщину. 

На сесію, яку давно охрестили "кадровою", Михайло Загородний йде сміливо, хоча й у поганому передчутті. На нього сьогодні чекає або поразка, або політичний компроміс. Епопея із заступниками коштувала голові багато – як мінімум нервів та міцного сну. Якщо три місяці тому кадрові сесії зводилися до перетягування політичної ковдри, то тепер у залі відкрито говорять про імпічмент. Словом, Загородному потрібно щось вирішувати і робити це негайно. 

Михайло Загородний переводить подих та пропонує депутатам першу кандидатуру. Своєю правицею, напевне, не без допомоги обрав Неонілу Андрійчук.

Цього разу "конкретний" депутат не проти приміряти на себе посаду першого заступника. Чому цього разу? Ми Вам нагадаємо: місяць тому Неоніла Андрійчук із трибуни заявила, що не претендує на крісло "зама".

Колеги по раді не проґавили нагоди цим дорікнути. І хоча крізь вуха слова конкретного депутата слуги народу не пропустили, але ж хто старе пом’яне, тому око геть. Все ж "аграрії", "свободівці" та "Самопоміч" відмовились брати до рук бюлетені.  

Із думками депутати збиралися 40 хвилин. Зважували усі "за" та "проти" і таки взялись голосувати. Три фракції дотримали слова і не зрушили з місця, тож свої голоси віддавали лише БПП, "За конкретні справи", "Батьківщина" та "радикали". Цього вистачило, щоб нашкребти необхідну кількість "за" Неонілу Андрійчук. А це 47 голосів. 27 депутатів не голосувало. Всього ж у залі 81 обранець. Тож не "конкретна", але перемога. Фракція гучно плескає у долоні. Новий перший заступник дякує друзям, складає присягу та обіцяє "конкретно" працювати на благо Хмельниччини. Михайло Загородний зітхає з полегшенням.

Потім була ще одна перерва. 40 хвилин депутати ходили, як сновиди коридорами. Тим часом на одинці помітно нервував ще один кандидат – Валерій Лєсков – керівник фракції "Батьківщина". Вже тричі він "пролітав" над заступницьким кріслом і от цього разу, схоже, у нього сяде. Поки що кандидат не береться робити хоч якість пронози – рада навчила бути забобонним і не вірити жодному слову, хоч яким воно не було залізним.

Як кажуть, дочекався свого часу. Валерій Лєсков стає заступником. За його кандидатуру проголосувало 49 депутатів, проти було 15. Заступницька епопея на цьому скінчилася, але як кажуть у кулуарах, радіти зарано. Бо усі кола політичного пекла ще не пройдені. 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22977.html

Ні двору, ні тину: як хитро та цинічно позбавити інваліда житла

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Його дах – небо, а стіни – дерева. Юрію зараз 30, проте чоловік страждає на ДЦП, має ІІІ групу з неврології, хронічні бронхіти та гастрити. Проте, інвалідність – не найбільша його проблема. Чоловік немає де жити, адже, як стверджує, батьківську квартиру собі привласнила мачуха.

Матір через проблеми із серцем покинула цей світ 3 роки тому. Тоді ж батько і знайшов нову дружину. Людмила приходила до не менш хворого тата, як представник Червоного Хреста і дуже скоро залишилася назавжди. Спершу мачуха була ввічлива, але як тільки отримала довідку із РАЦСу – налякала і благовірного, і усю його родину.

Стосунки з новою господинею у сина теж склалися не надто товариські. Запевняє, вона намагалася його "вижити" всіма силами. 

Згодом батько Юрія, Альберт, теж почав тихо скаржитись на дружину, проте щось вдіяти самотужки не міг. Тому, як запевняють родичі, змушений був танцювати під її сопілку. 

Далі – страшніше. Як переконують, під тиском нових родичів Юрій виписався із квартири.

А оскільки квартира була оформлена на тата, син повністю втратив усі права на свій там куточок. Через утиски, просто тікав з дому, жив у спецзакладах, а згодом його приютила тітка.

І поки син блукав "по світу", розповідають родичі, нова благовірна довела сердешного тата до могили. Із чоловіка в тілі Альберт за кілька місяців перетвориться на "живий скелет". Помер ледь не від голодної смерті.

Спересердя жінка сама зізнавалася у злих намірах. Кажуть, погрожувала навіть родичам, аби у спокої залишили. Трьохкімнатну квартиру по Свободи 4а продала ще коли батько був живий, тож тепер ключі зовсім в інших людей.

Ще одна помилка – довіреність на нову дружину, яка їй розв’язала руки у розпорядженні майном. Усе законно – юридично не прискіпаєшся. Тільки от пасинок тепер вимушений скитатися деінде. Ми змогли зв’язатися із Людмилою, проте розмова була не надто продуктивною.  

А далі абонент поза зоною досягення. Проте усі ми ходимо під Богом і якщо тут закон безсилий, то є інший суд, який розставить усе на свої місця. 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22976.html

Пенсіонерка з Хмельницького загинула під колесами дизеля

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

На закритому нерегульованому залізничному переїзді поблизу Хмельницької міської лікарні дизель наїхав на жінку. 75-річна хмельничанка, прямуючи додому, переходила колію у невстановленому місці.

Це сталося сьогодні,  2 червня, близько 10:10. Потерпілу відразу забрала "швидка", та вже близько 13.00 години медики повідомили, що врятувати життя пенсіонерці не вдалося.

У поліції вже відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 276 "Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту"Кримінального кодексу України. Слідчі наразі з’ясовують усі обставини події.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22975.html

"Сміттєвий монстр" Хмельницького – хто на кого киває

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Обвал на Львівському сміттєзвалищі приголомшив і водночас нажахав усю Україну. Хмельничанам після цього лиха стало особливо тривожно. По сусідству із нашим рідним містом назріває своя біда. Найвища точка наших "сміттєвих гір" – 35 метрів. Усі градоначальники – і колишні, і теперішні, і, швидше за все, майбутні обіцяли й обіцятимуть містянам завод із переробки відходів. Переговори велися десятки разів, проте наші авгієві стайні і досі не стали чиїмось подвигом.

А моя рада скраю. Багаторічні відходи, яким уже за 60 років, переробити не зможуть, вони придатні хіба для видобування біогазу. Тоді знадобиться ще один полігон, проте його, як і ділянку для будівництва заводу,  доведеться добряче пошукати. Район  не хоче мати на своїх землях смердючого сусіда, а у середмісті всі вільні сотки давно пішли під забудову. От Вам зачакловане коло, по якому бігають і старі, і нові керманичі.  

Анатолій Нестерук як ніхто знає у якій купі сміття правда закопана. І про землю, якої немає, і про те, що будівництво заводу стане як мінімум у 30 мільйонів євро, і про те, що його побудують лише за умови, якщо містяни самі сортуватимуть сміття і платитимуть гроші переробнику напевне чув! Бувалий заступник багато бачив та й у раді працює вже давно. Свого часу навіть вів перемовини з інвесторами, але маємо те, що маємо. Нині він киває на столицю.

Кам’янець-Подільський цементний завод готовий спалювати відсортоване сміття в якості альтернативного палива. Це ще один шлях для знищення відходів. Олександр Симчишин ще коли агітував за себе, обіцяв побороти місцевого "смердючого монстра". Тепер нам каже, свою обіцянку спробує виконати цієї каденції. А поки у нашій міськраді чемно вислуховують закордонних інвесторів, проте справа з місця досі не зрушила.

Добре, що є на кого проблему звалити. Хмельницькі слуги народу сподіваються на те, що ситуація з Львівським сміттєзвалищем змусить нардепів розробити закон, який не гальмуватиме, а стимулюватиме будівництво з переробки відходів. Ми теж на це сподіваємося, а ще наївно віритимемо, що нам не доведеться жити на смітнику, або ж під ним.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22974.html

На ХАЕС знешкоджували терористів

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Вісім терористів прорвалися на АЕС та захопили 5-х заручників. Благо, це лише за сценарієм, який вигадали для копів, СБУшників, рятувальників та нацгвардійців. Таким чином перевіряли, як усі вони зможуть одночасно знешкодити злочинців та ліквідувати наслідки теракту.

Більшість із цих правоохоронців вже виконували антитерористичні завдання на сході, тож результат показали хороший. Їх очільник Микола Семенишин побаченим задоволений. 

Сценарій дій продумували детально. Автомобілі поблизу перевіряють, пропускають лише спецпризначенців. Доки з терористами ведуть перемовини, силовики готуються до штурму.

До недитячої гри задіяли близько півтисячі осіб. Цього разу навчання проводили під наглядом американців, проте стільки структур одночасно об’єднали вперше. Терористів знешкодили, полонених врятували, тож ми з вами можемо почуватися у безпеці…умовно. 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22973.html

"Щаслива родина" очима дитини

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Дитяча безпосередність на папері. Маленькі творці надсилали свої малюнки, аби позмагатися у креативному конкурсі, що вже не вперше організовують хмельницькі благодійники – "Фонд родини Кольгофер".

Політ фантазії та ніякого прагматизму – юні таланти намалювали свою родину так, як вони її відчувають – світлою та рідною. З тисячі цих яскравих робіт все ж потрібно було обрати найкращу. Оскільки це справа не з легких, доброчинці запросили експерта, який знається на дитячій творчості та оцінює вміння учнів спеціалізованих мистецьких закладів.

Визначали переможців у різних вікових категоріях. Так, у номінації "Краща колективна робота" перемогли учні дитсадка "Журавлик", що на Летичівщині. Малята зобразили свій садочок,адже вони всі, як одна велика родина. Кожен  вніс частинку себе у цю композицію.

За свої старання від Благодійного фонду родини Кольгофер дітлахи отримали цінні подарунки грамоти,солодощі, збірники віршів та навіть плазмовий телевізор.

Творчість заради життя. Дитячі малюнки допоможуть врятувати одну маленьку хмельничанку Кароліну Рябу. Для цього їх виставлять на аукціоні, метою якого є збір коштів на дороговартісне лікування дівчинки.

Таким чином ці юні серця відчують усю важливість себе у цьому світі А ще це крок до розуміння того, що його таки можна змінити. І все у їхніх маленьких руках!

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22972.html

Кущовий завод задимів Розсошанський масив

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Масив Розсошанський "прописався" одразу за містом. Тут нові будинки, простір і мало б бути чисте повітря. Так думали місцеві, коли три роки тому купили землю і почали будувати свої оселі. Тоді чиновники не обмовились навіть півсловом, що люди матимуть небезпечного сусіда. Тепер місцевих мучить нестерпний сморід до непритомності. 

Онде він ховається. В кущах видніється підпільний завод. Працює він і вдень, і вночі на повну потужність. Із землі до самого неба піднімаються чорні їдкі хмари диму. Як  вітер дме у сторону масиву – вони одразу накривають усі будинки. Тож  чиновники з району, лікарі санстанції та фахівці – екологи, як не ймете віри, приїздіть і самі спробуйте чим дихають місцеві. Врешті терпець луснув і чоловіки кличуть поліцію.

Поки чекаємо полісменів йдемо на розвідку. Робітники розбігаються на усі чотири вітри. Під зав’язку набитий асфальтом Камаз ховається десь у лісі.

Боронити кущовий завод лишається відважний Ароме Акопян. Хлопчина самовіддано боронить підприємство від відео фіксації.

От і правоохоронці примчали. Їм також не вдалось побачити хоч якісь документи. Тож єдине, що зробили зібрали пояснення з журналістів і Акопяна. Ми ж вирушаємо до Розсошанської сілької ради. На місці лише секретар, голова нині під домашнім арештом. Жінка неговірка, але обмовилась – завод на території агрофірми "Проскурів".

Кущовий завод, а інакше його не назвеш, на землях району колотить та варить асфальт вже добрих 30 років. Як так трапилося – питання скоріше до влади та правоохоронців, тому що це у них під самим носом. Факт бездіяльності на обличчя. У сільські ради ми дізнаємось й кому належить підприємство. Пану Рудику. Так, саме тому, якого у районі та області знає кожен собака.

Іван Рудик у телефонній розмові зізнається – завод його і земля його. І тут навіть до ворожки не ходи, все одно нічого не вдіє. Людям місцевий "князьок" не співчуває, бо бачили очі, що купували. Каже, то їхні проблеми, що живуть по сусідству.

А в районній раді взагалі і сміх, і гріх. Голова ради про завод, виявляється, навіть не чув, жодного разу за всі роки, що працює і депутатить у раді. 

Тішить, що хоча б очільниця райдержадміністрації про завод чула. Нам обіцяє наслати на підприємство податкову та поліцію. Уже й відповідні запити направили. Чому досі цього не зробили – питання. Таке ж питання до поліції, яка до тепер не відкрила справу.

Наступного тижня у стінах РДА засідатиме спеціально створена комісія. Тоді ж дізнаємось, чи має кущовий завод документи та чи знається управа на місцевого "князька". А от Вам його відповідь.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22971.html

Журналістика як стиль життя: у переддень професійного свята

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Четверта влада, сторожові пси, ковалі слова, акули пера. Як журналістів тільки не називають. 6 червня вони відзначають своє професійне свято. Якщо звернутися до витоків, то почалося все з газети. Першою на території України була "La Gazette". Виглядала вона так, тож можете порівняти самі на скільки змінився зовнішній вигляд. Проте мета залишилася та ж: розповісти правду.

Обласна влада привітала представників ЗМІ та подякувала за плідну працю. Для кожного з журналістів його професія означає різне: небезпека, боротьба, цікавість, самореалізація та ще багато визначень. Проте кожен з них вважає це частиною себе.

Василь Горбатюк присвятив журналістиці більше 30 років свого життя. В його професійний день голова Національної спілки журналістів привітав "старожила" із приєднанням до всеукраїнської організації.

Найважче для журналістів – розділяти своє життя та свою роботу, адже вільного часу залишається дуже мало. Вони полюють на інформацію, проте часто й інформація полює на них. Тож межа між "своєю реальністю" та роботою повинна бути. 

Часто журналісти стають останньою надією для людей в боротьбі за справедливість, тож бажаємо й собі і їм ніколи не підводити людські сподівання та "зміцнювати крила" своїм словам, щоб вони ставали мирною зброєю в цій боротьбі.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22970.html

"Заіржавіле" дитинство: чи побачить наступне покоління скульптури Миколи Мазура?

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Так тепер звучать колись унікальні та неповторні диво-скульптури у парку Чекмана. Металеві конструкції для дітей були забавкою, а стали небезпекою. Багато з них прогнило ззовні та зсередини. 

Машини, велосипеди, літаки, леви та космодроми, кити та дракони. Казкових персонажів своєї уяви створив видатний хмельницький скульптур Микола Мазур. Він пішов із життя майже рік тому, залишивши по собі безцінну спадщину. 

Десь провалилася підлога, у когось зник руль та вуса, дещо – зруйноване вщент під впливом природних умов. І приказка "Чим далі в ліс..." тут досить таки актуальна. У хащах міських качель пляшки з-під алкоголю, купи сміття, насіння та гниле провалля. Навіть запах тут передає доволі "недитячу" атмосферу. 

Окрім забавки для діток та зруйнованого дитинства, скульптури Миколи Мазура могли б стати повноцінною візиткою міста. Сучасники малюють їх на листівках, а гості з інших міст диву дивуються таким монументам. 

Чи зможуть і наші діти побачити "чудо мистецтва та фантазії" на власні очі, ми запитали у найближчих владних сусідів скульптур. 

Реставрація залізних скульптур Миколи Мазура таки планується і передбачена вона новою програмою "50 кроків, які змінять місто". 

Проте робота зрушить з місця щонайменше через рік. Але це все ж краще, ніж ніколи.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22969.html

У рожевому та на двоколісному: велопарад чарівних панянок

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Найменша учасниця велозабігу через кілька днів святкуватиме своє перше у житті день народження. Маленька Анастасія на свято приїхала з мамою Олександрою. Жінка каже: спорт має бути невід’ємною частиною життя, тому і прививає любов до велосипеду і не тільки маленькій із перших років життя. 

Проте дівчинка ще не багатослівна. І поки мама у чудернацькій рожевій спідниці, малеча – у рожевих штанцях. Панянки як завжди захотіли виокремитись серед маси велозабігів і цьогоріч переодяглися в рожеве. 

На питання, як виникають подібні ідеї, відповідають суто по-жіночому: "А чому б і ні?". Проходить це дійство вже 4 рік поспіль і щоразу дивує чимось новим. На першому були з м’якими іграшками, на другому – із квітами, минулого року – у вишиванках. Ідеєю в стилі "pink" подивувалися, проте підтримали. 

Кольорові велосипеди проїхали 3 з половиною кілометри центральними вулицями Хмельницького. Стартували і фінішували біля кінотеатру Шевченка. Проте чоловіки від дівочого забігу не відставали – спершу були "охороною", а потім перед дамами хизувалися "фінтами". Екстрим ми випробували і на собі.

Бути у тренді моди, бути у тренді спорту, гарною господинею та справжньою леді. Жінки вміють все і можуть все, звісно, якщо захочуть. 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22968.html

Хмельничанка наміняла майже 1,5 мільйони сувенірних гривень

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Вчора, 3 червня, на одні із АЗС Хмельницького відбувся шахрайський обмін валюти. Місцеву жительку, яка займається підприємництвом, обдурили на 1,4 мільйона гривень. Час від часу постраждала здійснює операції з обміну валюти. Цього разу свої гроші вона віддала крутію, з яким співпрацювала близько двох місяців.

Напередодні шахрай сам зателефонував до жінки та попросив її обміняти 56 400 доларів США на гривні. Здійснити "операцію" домовилися на одній із автозаправних станцій. Чоловік привіз гривні в ящику.

"Вони були запаковані в офсетний коричневий папір окремими пачками по 13 тисяч у кожній, стягнуті пластиковими смужками та опечатані мокрими печатями, зробленими під печатки Нацбанку України", повідомляє прес-служба ГУ Нацполіції у Хмельницькій області.

Жінка передивилась лише неповну пачку, де були справжні купюри номіналом по 200 гривень. Коли ж вдома відкрила інші згортки, в них виявились сувенірні гроші з написами "Це розіграш".

Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження за ч.4 ст.190 "Шахрайство" Кримінального кодексу України і наразі працюють розшукують зловмисника.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22967.html

Майже "відьомський" зліт "пригостили" яйцями

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Як мертвому кадило. Як їх тільки не величали: "сепаратисти", "самопроголошенці", "міські божевільні" і навіть "зомбовані". Ольга Уграк покликала на зліт своїх однодумців. Активісти охрестили його "відьомським" і зірвали "шабаш".

"Самооборона", "правосеки" та молодики із "Соколу" беруть самопроголошенців у щільне кільце. Вхід до профспілок, де власне тер громади мали правити свою конференцію, боронять дужі чоловіки. Ольга Уграк отримує "удар" яйцем.

 

Десяток поліцейських поруч із ноги на ногу. У них прогнозована відповідь – охороняють громадський порядок. На питання, куди дивляться усі два роки, поки у них під носом розгорнули бурхливу діяльність "народні підприємці", які фактично захоплюють комунальне майно та привласнюють собі владні повноваження, відповіді не мають.

 

 

 

Кажуть, що за хмельницьких самопроголошенців "дахує" кум Путіна Медвечук. Не відомо як, але за що купив, за те і продав. Словом, на конференція Уграк і компанію не пустили, тому збіговисько подалось на Пушкіна, 15. Тергромадівці "кинули" заяву про перешкоджання, а "правосеки" віддячили своєю заявою "про заклики до повалення державного ладу". Простим і зрозумілим словом за "сепаратизм". Там же на сходах усі сторони протистояння поштовхалися, пересварилися і розійшлися хто куди. Ось таке було у нас свято анархії, як сказав Андрій Попик.

 

 

 

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22966.html

Правоохоронці шукають винних у смертів'язня Шепетівської виправної колонії

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Після отримання тяжких тілесних ушкоджень у Шепетівській виправній колонії № 98, що розташована в с. Кліментовичі, помер 30-річний засуджений. Слідчі наразі з’ясовують усі обставини події.

"5 червня о 13.25 годині до чергової частини Шепетівського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що в лікарні Шепетівської виправної колонії № 98 в с. Кліментовичі помер 30-річний засуджений, якого доставили туди із загальної камери. Попередньо у нього діагностували закриту черепно-мозкову травму, набряк головного мозку та внутрішню кровотечу. Труп направили на судово-медичну експертизу", – повідомляє прес-служба ГУ Нацполіції у Хмельницькій області.

Уродженець міста Хмельницького був засуджений до позбавлення волі за вчинення крадіжок і грабежів на термін 7 років і 3 місяці та з 2011 року відбував покарання у колонії.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 121 "Умисне тяжке тілесне ушкодження" Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років. Наразі слідчі працюють на місці злочину і з’ясовують усі обставини події.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22965.html

Четверта влада з подарунками від влади міської

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Журналісти під прицілом…у влади! Нині медійників та газетярів покликали до міської ради, щоби привітати. Як привід  професійне свято. Тож молодий мер, який знає в обличчя чи не кожного кореспондента, репортера та тележурналіста свого рідного міста бажав всього і по більше!

Четверта влада із подарунками від влади міської. Він, як ніхто, відчув на собі усю увагу журналістів після того, як сів у головне крісло. Вчителеві історії і чи не наймолодшому градоначальнику в історії нашого рідного Хмельницького не звикати до об’єктивів та заголовків на шпальтах газет. "Акули пера" вільно заходять до його кабінету і можуть відверто запитати про те, що болить містянам. А чи відверто відповідає – покаже час. Журналісти зізнаються – в професію пішли, щоб допитатися правди. 

Без відчуття справедливості та відданості своїй роботі у цій професії аж ніяк.  Непередбачувані ситуації, масштабні сенсації та невпинний ритм і головне, вміння не спати ось таке воно життя сьогоднішнього журналіста. 

У вирі подій та фактів. "33 канал" бажає усім журналістам лише приємних  новин та відданих глядачів.  

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22964.html

Енерго - економія: на лічильнику і в гаманці. Молодь знає як!

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Берегти світло, тепло та гривні. Із настанням холодів все частіше до осель українців зазирає енерго-економія. Проте, на жаль, не до всіх і кожного. Необізнаність у методах, а чи то просто банальне нерозуміння, через шпарини вивітрює не тільки ресурси, а часто спустошує кишені. Навчити ефективно використовувати енергію змалку – нове завдання, що поставили перед собою активісти міста.

Грузія, Вірменія, Молдова, Україна. 4 країни, які обєдналися у спільному бажанні зекономити побільше енергії. Хмельницький уже 2 рік бере участі у міжнародному проекті «ЕСКОМ»: Енергоефективність – Створення Коаліції на Місцях. Минулого року підписали меморандум із кандидатами у мери, і діючий «градоначальник» теж поставив там свій автограф.

Серед затвердженого плану дій представники проекту виокремили пункт «просвітницька діяльність». Як кажуть, банальними лекціями «з листочка» успіху не досягти. Нині мета - розробити короткі інтерактивні тренінги, що легко та цікаво донесуть питання в маси.

Перший крок – дослідження та визначення обізнаності молоді. Так, студентам та учням старших класів роздали тисячу анкет, аби перевірити рівень енерго-знань і їх рівень явно потребує покращення.

Контингент респондентів від 15 до 22 років. Ставку роблять в основному на молодь, адже вона – найвідкритіша до змін.

Берегти енергію не складно та вигідно, головне робити це комплексно та правильно. Цього і навчать.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22963.html

Шляховики розпочали полювання на вантажівки

Новости Хмельницкого и области 02.07.2016 в 15:24

Шляховики розпочали полювання на вантажівки. На виїзді із Хмельницького вони встановили ваги. Фури зважують і штрафують, якщо ті перевантажені. Для порушників Кабмін розробив спеціальну формулу, за якою визначається розмір штрафу.

До прикладу, якщо зафіксоване перевантаження становить 10 тонн, а відстань перевезення - 500 км, то плата за проїзд сягне 30 євро.

Перевізник цю суму сплачує в гривнях за курсом Нацбанку. Якщо ж порушник не виконує фінансового зобов'язання, до справи береться виконавча служба.

Читайте больше на http://kminfo.cinfoo.com/news-22962.html

Назад | Вперед